IMEI Sorgulama

*Sponsorlu BağlantılarCep telefonları için kullanılan bir nevi tc kimlik numarası gibi her telefona ait özel bir numara olan IMEI numaraları gerçek anlamda önemli bir görevi yerine getirmektedir. Orijinal telefonlar için herhangi bir sıkıntı olmasa da özellikle kaçak telefonlar için çeşitli yöntemler ile IMEI numarası türetilerek piyasaya sürülmektedir. Piyasaya hukuk dışı sürülen kaçak telefonlardan bazıları orijinallerinden ayırt edilemediği için bu tür telefon kullanıcıları mağdur olabilmektedir. Bu sebeplerden ötürü muhakkak ki internet üzerinden IMEI sorgulama hizmetlerini yerine getirerek telefonunuzun ve IMEI numaranızın orijinal olup olmadığını tespit edebileceksiniz.

Bilindiği gibi kaçak telefonlar için kaçak IMEI numaraları girildiği için tespit edilmesi halinde telefon kitlenmekte ve bir daha kullanılamaz bir hale gelmektedir. İşte bu sebeple sizler de böyle olumsuz bir durum ile karşılaşmak istemiyorsanız muhakkak ki bu sorgulama işlemini yerine getirmelisiniz. Son dönemlerde özellikle telefon kaçakçılığının da yoğunlaşması ile birlikte internet üzerinde en çok gerçekleştirilen hizmetlerden biri konumunda olan IMEI sorgulama ile istenilen her türlü IMEI sorgulama hizmetini de yerine getirmiş olacaksınız.

Aşağıda belirtilmiş olan linke tıkladığınızda karşınıza gelen ekranda istenilen bilgileri sisteme girmeniz halinde IMEI sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

 

IMEI SORGULAMA


Bir önceki yazımız olan GSS Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazı hakkında yorumunuz
Yapılan diğer yorumlar
sükran bir yorum yaptı

slm benim telefonum kayıp calinip calinmadigini bilmiyorum

yalcın bir yorum yaptı

banka hesap bilgisi